اوپو فناوری SmartSensor را معرفی کرد؛ تحولی جدید در زمینه تثبیت تصاویر

بعد از معرفی فناوری شارژ سریع اوپو ، حالا شاهد معرفی فناوری دیگری در زمینه‌ ی دوربین‌ های موبایل از سوی چینی‌ ها هستیم که با تثبیت تصاویر ، از اشکالات ناشی از تکان خوردن دوربین در حین عکاسی جلوگیری میکند. برای آشنایی با این فناوری  و مزایای آن همراه با دیجی بایت تا انتهای خبر همراه باشید. 
 
http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/02/SmartSensor.jpg
 
SmartSensor بر خلاف تکنولوژی‌های حال حاضر که توسط سامسونگ و اپل به کار رفته‌اند ، این کار را به کمک سنسورهای دوربین انجام می‌دهد. به زبان ساده، این فناوری با سرعتی بسیار بالا ،‌ عمده‌ ترین اشکالاتی که در حین تکان خوردن دوربین به وجود می‌ آید را برطرف می‌کند. سرعت تکنولوژی جدید اوپو با کاهش زمان این فرآیند از ۵۰ میلی‌ ثانیه به ۱۵ میلی‌ ثانیه،‌ رکورد جدیدی را در این زمینه خلق کرده است. 
این بدین معناست که تصاویر گرفته شده با کمک این فناوری اشکالات و عیب‌های بسیار بیشتری را با سرعت بسیار بالاتری نسبت به فناوری های فعلی در حین عکسبرداری همراه با تکان دوربین، برطرف می‌کند. مصرف انرژی نیز در این فناوری تا حد زیادی کاهش یافته و به ۲ درصد رسیده است. دقت این فناوری نیز نزدیک به ۰.۳ میکرومتر (معادل با یک سوم پیکسل)‌ می رسد. این در حالی است که در فناوری های مشابه، این رقم به ۳ تا ۵ میکرومتر می رسد. 
منبع : pocketnow

تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰