سامسونگ چهارمین تولید کننده بزرگ پردازنده های موبایل دنیا شد

مدت هاست که سامسونگ پردازنده‌ های موبایل خود را با نام اکسینوس می‌سازد حالا توانسته راه خود را به لیست ۵ تولیدکننده‌ی پردازنده‌ های گوشی‌ های هوشمند باز کند.

غول فنآوری کره‌ ای ، یعنی سامسونگ ، توانسته در لیست برترین تولید کنندگان پردازنده‌‌ های گوشی‌ های هوشمند از لحاظ تعداد در مکان چهارم قرار بگیرد. مکان‌ های اول، دوم و سوم لیست را به ترتیب کوالکام، اپل و مدیاتک به خود اختصاص داده‌اند.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/02/Exinus-8890.jpg

کوالکام همچنان در صدر تولیدکنندگان پردازنده‌ های گوشی‌های هوشمند قرار داشته و ۴۲ درصد از این بازار را در اختیار دارد. پس از این شرکت، اپل و مدیاتک به ترتیب با ۲۱ و ۱۹ درصد سهم قرار دارند. سامسونگ در مکان چهارم و Spreadtrum در مکان پنجم قرار دارند.

شرکت سامسونگ توانسته در سال ۲۰۱۵ بیش از ۵۰ میلیون از تراشه‌ های اکسینوس خود را به فروش برساند. البته باید تصمیم سامسونگ برای استفاده از پردازنده‌ aهای ساخت خود در گوشی‌ های پرچمدار، میان‌ رده و ابزارهای پوشیدنی را نیز در این امر دخیل دانست.

کارشناسان تخمین می‌زنند که سامسونگ در ۱۵ درصد از گوشی‌ های هوشمند خود از پردازنده‌های اکسینوس بهره برده است. سامسونگ به سایر شرکت‌ها از جمله میزو نیز پردازنده‌های اکسینوس خود را به فروش رسانده و همچنین تولید پردازنده‌های موبایل شرکت‌ هایی مانند اپل را نیز برعهده داشته است.

بنابر پیش‌بینی کارشناسان، کوالکام فشار زیادی را از سمت سامسونگ احساس خواهد کرد. به علاوه بازار پردازنده‌ های موبایل نیز با ۴ درصد افت، ارزشی معادل ۲۰ میلیارد دلار را در حال حاضر تجربه می‌کند.

منبع : sammobile

تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰