پردازنده‌ ی بعدی اسنپدراگون ، ۱۰ نانومتری خواهد بود

براساس آخرین شایعات پردازنده‌ ی بعدی شرکت کوالکام همچون Snapdragon 820 از هسته‌ های Kryo بهره خواهد برد اما این بار لیتوگرافی آن به ۱۰ نانومتر کاهش می‌ یابد. 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/03/%D8%A7%D8%B3%D9%86%D9%BE%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DA%AF%D9%88%D9%86-820.jpg

 بعد از مشکلات بحث‌ برانگیز مربوط به دمای بالای Snapdragon 810 ، همه نگران جایگزین آن یعنی Snapdragon 820  بودند . اما خوشبختانه شواهد نشان داده که کوالکام موفق شده است به ترکیب طلایی ، کنترل دما در کنار قدرت بالا و مصرف انرژی قابل قبول دست یابد. مهم‌ترین دلیل برای کنترل دمای Snapdragon 820 مربوط به استفاده از ۴ هسته از نوع Kryo است که دمای پایین در کنار بازده‌ ی مناسب ارائه می کنند. 

پن جیوتنگ، تحلیل‌گری چینی اطلاعاتی درباره‌ ی پردازنده‌ی بعدی کوالکام ارائه کرده است که نشان می‌ دهند این پردازنده با نام مدل MSM8998 روانه بازار خواهد شد. این پردازنده همچنان از هسته‌ های Kryo که در اسنپدراگون ۸۲۰ نیز استفاده گردیده ، بهره می‌برد؛ اما این بار لیتوگرافی آن به ۱۰ نانومتر خواهد رسید. این تراشه همچنین با مودم جدید X16 LTE مجتمع خواهد شد. 

وی همچنین گفته است که بسیاری از پرچمداران امسال به پردازنده‌ی Snapdragon 652 با نام مدل MSM8976 مجهز خواهند شد. این پردازنده‌ ی ۸ هسته‌ای به اندازه‌ ی کافی، قوی است تا از پس نیازهای کاربران یک گوشی پرچمدار برآید. 

پردازنده‌ی اسنپدراگون ۶۵۲ دارای ۴ هسته‌ی مبتنی بر معماری Cortex A72 و ۴ هسته‌ ی مبتنی بر معماری Cortex A53 است. پردازنده‌ ی گرافیکی مجتمع شده با این سیستم‌  نیز Adreno 510 است که جزو GPU های قدرتمند بازار به شمار میرود. این پردازنده از مودم X8 LTE با پشتیبانی از Cat. 7 بهره میبرد و قادر است اطلاعات را با نرخ ۳۰۰ مگابیت در ثانیه منتقل کند. 

تاریخ انتشار خبر : ۱۴ اسفند ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰