سیستم پرداخت هوآوی پی ( Huawei Pay ) در چین راه اندازی شد

همانطور که پیش بینی میشد کمپانی‌ چینی هواوی به دنبال اپل‌ پی، گوگل‌ والت و سرویس‌ های مشابه، به فکر راه اندازی پرداخت موبایل خود در چین افتاده است.
 
گاهی اخباری در دنیای فناوری منتشر می‌شوند که ما را غافلگیر می‌کنند، گاهی هم پس از شنیدن یک خبر، هیچ گونه اثری از هیجان و غافلگیری نیست. هوآوی سرویس هوآوی پی را در چین راه اندازی کرد. این خبر جزو کدام دسته است؟ مسلما دسته دوم. چرا که قبلا کمپانی اپل، سرویس پرداخت موبایلی خود موسوم به اپل پی را در چین راه اندازی کرده بود و این حرکت از سوی چینی ها قابل پیش‌بینی بود.
 
http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/03/%D9%87%D9%88%D8%A2%D9%88%DB%8C-%D9%BE%DB%8C.jpg
 
در واقع قبلا حتی گزارش‌ هایی نیز در مورد تلاش‌ هایی که شرکت‌ های چینی برای راه‌ اندازی سرویس‌ های پرداخت موبایلی خود داشتند منتشر شده بود. حال هوآوی نخستین شرکت چینی است که این فناوری را در کشور خود در اختیار عموم قرار می‌دهد. اما مسلما آخرین شرکت در این زمینه نیز نخواهد بود، چرا که هنوز رقبای قدرتمند و سرسختی همچون شیائومی و زد تی ای باقی مانده‌اند که آن‌ ها هم به زودی سرویس‌ های پرداخت موبایلی خود را عرضه خواهند کرد. در مجموع، سرویس‌ های پرداخت موبایلی این شرکت‌ های چینی، رقبای سرسختی برای سرویس اپل پی خواهند بود.
برای شرکتی همچون HUAWEI ، راه اندازی سرویس پرداخت موبایلی واقعا کار ستوده و ارزشمندی است. این شرکت در سال ۲۰۱۵ موفق به فروش ۱۰۹ میلیون گوشی هوشمند در سراسر دنیا شد و پس از کمپانی‌ های سامسونگ و اپل در رده سوم فروش جهانی قرار گرفت. هوآوی تصمیم گرفته است که امسال حتی بیشتر هم بفروشد و برای رسیدن به این هدف بزرگ، تمرکز ویژه‌ای بر روی بازار خارج از چین دارد.
 
با افزایش تمرکز هوآوی بر بازارهای فرامرزی، این شرکت از بازار چین غافل نشده و به تنهایی موفق شده است بیش از ۵۸ درصد از این بازار بزرگ را در اختیار بگیرد. با تکیه بر این سهم بالا در بازار، به طبع راه اندازی سرویس پرداخت موبایلی اختصاصی این شرکت در چین، موجب تسهیل کار مشتریان این شرکت در دریافت سریع خدمات و کالاهای مختلف در سرتاسر چین می‌شود. به هر حال هوآوی تاکنون هیچ گونه جزییات خاصی را در مورد سرویس هوآوی پی فاش نکرده است و تنها به بهره‌ برداری از آن اشاره نموده است.
در حال حاضر هم ، بانک چین تنها شریک هوآوی در ارایه این سرویس محسوب می‌شود، اما قطعا تعداد بانک‌ ها، شرکت ها و سازمان های طرف قرارداد هوآوی برای ارایه این سرویس به زودی با افزایش چشمگیری روبرو میشوند.
 
منبع :GizmoChina

تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰