حرکت درست و مثبت مایکروسافت | اوبونتو در ویندوز

کمپانی مایکروسافت به تازگی در کنفرانس توسعه‌ دهندگان خود خبر از ارایه بش کامند لینوکس در ویندوز داد. با این شرایط با عرضه‌ نسخه‌ جدید از بروزرسانی ویندوز ۱۰، کاربران میتوانند نسخه‌ ای از اوبونتو که یک توزیع لینوکسی است را در سیستم عامل ویندوز ۱۰ اجرا کنند و نیازی به برنامه‌ های جانبی مانند Cygwin نیست.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/03/%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88.jpg

به نظر میرسد این شرکت قصد دارد قدم‌ های مثبتی در جهت جلب توجه برنامه‌ نویسان و توسعه‌ دهندگان بردارد . مایکروسافت در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود عنوان کرد که امکان اجرای بش کامند لینوکس در ویندوز به زودی عملی می‌شود و به نوعی توزیع محبوب اوبونتو در داخل ویندوز قابل اجرا خواهد بود.

با این اقدام مایکروسافت می‌توان امیدوار بود دوره‌ ای که توسعه‌ دهندگان هیچ علاقه‌ای به کدنویسی در ویندوز نداشتند رو به پایان برود . زمانی بود که برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان و اساتید برنامه‌نویسی، ویندوز را سیستم‌ عاملی ناکارآمد برای کدنویسی معرفی می‌کردند و همگی بر برتری لینوکس در این زمینه اتفاق نظر داشتند. حال کمپانی مایکروسافت تصمیم گرفته این فاصله را با این قشر از کاربران کم کند و با ارائه‌ ی بروزرسانی جدید، امکانی مفید و حیاتی را برای آنها ارائه نماید.

علاوه بر مزایای عرضه‌ ی بش کامند در ویندوز ، ارائه‌ ی نسخه‌ سبک از اوبونتو در ویندوز این امکان را به کاربران لینوکس میدهد تا نرم‌افزارهایی که با همکاری Canonical برای لینوکس نوشته شده‌اند را به راحتی در ویندوز اجرا کنند.

این اقدام مایکروسافت به نوعی پایانی بر دورانی بود که مایکروسافت تصمیم داشت مسیرش را از دیگر فعالان صنعت جدا کند و به نوعی انحصارطلب باشد. از امروز میتوان امیدوار بود که این حرکت مایکروسافت پلی ارتباطی بین توسعه‌ دهندگان قدیمی و سیستم‌ عامل محبوب این شرکت باشد.

منبع : theverge

تاریخ انتشار خبر : ۱۲ فروردین ۱۳۹۵

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰