نخستین پایگاه داده گوگل برای خدمات ابری عرضه شد

شرکت گوگل برای رقابت هرچه بیشتر با بزرگان صنعت نرم‌افزار، روز گذشته پایگاه داده جدید برای زیرساخت‌های پردازش ابری عرضه کرد.به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، البته باید توجه داشت که اقدام مذکور توسط بزرگ‌ترین شرکت اینترنتی جهان یک اتفاق معمول نبود. زیرا این نخستین بار است که کاربران می‌توانند به پایگاه داده‌ای دسترسی داشته باشند که شرکت گوگل به طور کامل آن را طراحی و تولید کرده است.

ایگاه داده جدید با نام Google Cloud Bigtable معرفی شده است و به گفته شرکت سازنده نسبت به دیگر رقبای موجود در بازار قابلیت‌های اجرایی خود را دو برابر بیشتر ارائه می‌دهد و سرعت دسترسی به داده‌ها روی فضای ابری و هزینه استفاده از آن هم بسیار متفاوت است.

«کُری کونور» مدیر توسعه Cloud Bigtable در این خصوص گفت: «به طور کلی باید گفت هر محصولی که گوگل تولید می‌کند مورد استقبال کاربران جهانی قرار می‌گیرد. این یک فناوری بنیادین مرکزی برای گوگل است. تقریبا همه سرویس‌های گوگل مبتنی بر این سیستم کار می‌کنند.»

 

او در ادامه توضیح داد: «پس از سال‌ها ارتقاء، این برای ما بسیار جالب است که می‌توانیم مجموعه گسترده داده‌ها را به آسانی در اختیار بگیریم. مشکلاتی که تاکنون در جریان مواجه شدن با حجم گسترده داده‌ها داشتیم از میان برداشته شده است.»

این یکی از محصولات جدید NoSQL پلتفورم ابری Google Cloud محسوب می‌شود که امکان ذخیره سازی و پردازش آسان کلان داده‌ها را فراهم می‌کند و ابزارهای تحلیلی پیشرفته را در اختیار کاربران می‌گذارد.

 

تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰