AMD نسل ششم(Carrizo ) پردازنده های سری A خود را معرفی کرد

AMD پردازنده های جدید سری A نسل ششم خود را، که قبلاً با نام رمز Carrizo شناخته می شد، معرفی کرد. این پردازنده ها با فناوری ۲۸ نانومتری ساخته می شوند. سه مدل از خانواده جدید Carrizo سری A از A8 و A10 و FX ، برای لپ تاپ ها معرفی شده اند. این چیپ ها ادعا شده است که در بازی عملکرد و عمر باتری دو برابر بهتر از همتایان اینتلی خود ارائه می دهند.

http://digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/06/carrizo.jpg

پردازنده های جدید سری A دارای ۱۲ هسته محاسباتی هستند که ۴ هسته مربوط به CPU با ریزمعماری Excavator و ۸ هسته GPU با معماری نسل سوم Graphics Core Next است. سری A جدید هدفش ارائه تجربه ای سطح بالا از ویندوز ۱۰، در کنار پشتیبانی از استانداردهای گرافیکی جدید Directx 12 است.

اعلام شده است که Carrizo سری A با اشغال ۲۳% فضای کمتر روی die و ۴۰% مصرف انرژی کمتر، عملکرد CPU بهتری را ارائه خواهد داد.

این APU های جدید با هدف استریم با کیفیت تر در پهنای باند کمتر برای حداکثر رزولوشن Ultra HD، از HEVC/H.265 پشتیبانی سخت افزاری می کنند. با استفاده از این نسل جدید می توانید با یک بار شارژ، نسبت به پردازنده های پیشین Kaveri دو برابر زمان بیش تری ویدیو ببینید.

معماری جدید Graphics Core Next با ۸ هسته GPU همچنین می تواند عملکرد بازی بهتری را در حد برخی از پردازنده های مجزای موبایل Radeon 7 ارائه کند.

در ماه های اندک پیش رو، لپ تاپ های شامل APU های جدید Carrizo سری A توسط ایسوس، ایسر، لنوو و توشیبا در دسترس خواهند بود.

 

تاریخ انتشار خبر : ۱۵ خرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰