FIFA 16 چه تغییراتی کرده است ؟

EA در طی چند سال اخیر تمرکز ویژه‌ای بر روی رفع ایرادات نسخه‌های قبلی بازی محبوب فیفا و اعمال بهبودهای کوچک ولی مؤثر در نسخه‌های جدید آن داشته است. در ادامه به بررسی مهمترین تغییرات اعمال شده در نسخه‌ی آتی این کمپانی یعنی Fifa 2016 خواهیم داشت.

سری بسیار محبوب FIFA، امسال نیز برروی ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس ۳۶۰،‌پلی‌استیشن ۳، پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های موبایل منتشر می‌شود. در جریان کنفرانس الکترونیک آرتز در نمایشگاه گیمزکام، اطلاعات جدیدی از این بازی منتشر شد. در زیر با هم نگاهی به مهم‌ترین تغییرات FIFA 16 می‌اندازیم.

بخش تیم درفت در آلتیمیت تیم

کسانی که دوست ندارند که یک فصل تمام را برای ساخت تیم خود در بخش آلتیمیت تیم پشت سر بگذارند، می‌توانند از طریق این بخش تیم مورد علاقه خود را بدون بازی کردن بازی‌های بخش آلتیمیت تیم بسازند.
بازیکنان می‌توانند ستاره‌های فوتبال مانند رونالدو، مسی،‌هازارد و غیره را در تیم خود قرار بدهند. هنگامی که شما وارد این بخش می‌شوید می‌توانید از بین تعدادی از بازیکنان برای پست‌های مختلف، تعدادی را انتخاب کرده و در تیم خود قرار دهید. پس از اینکه شما ۱۱ بازیکن اصلی و تعویضی‌های خود را انتخاب کردید، می‌توانید به بازی در این بخش بپردازید.

این بخش، بیشتر یک حالت دمو را دارد و به شما نشان می‌دهد که بازی با تیمی حاوی این بازیکنان چگونه است، شما با هر تیم ساخته شده حداکثر توانایی بازی کردن ۴ بازی را دارید و از این ۴ بازی هر کدام را که ببازید مجبورید از اول تیم خود را ساخته و دوباره این ۴ بازی را آغاز کنید.

یکی از بهترین قسمت‌های این بخش، توانایی بازی کردن با دوستانتان خواهد بود که قطعا لحظات لذتبخشی را برای شما رقم خواهد زد.

نشان دادن بازیکنان خاص قبل از شروع مسابقه در آلتیمیت تیم

در نسخه‌های سال‌های گذشته بازی، اگر شما در تیم خود بازیکنان خاصی داشتید (مانند الکسیس سانچز روی فرم)، هیچ راهی برای اینکه حریف شما بفهمد شما از این کارت‌ها بهره می‌برید وجود نداشت. امسال و در نسخه جدید فیفا، این مشکل حل شده است و بازیکنان خاص تیم شما در هنگام بارگذاری مسابقه برای حریفتان به نمایش در می‌آیند.

فوتبال بانوان

۱۲ تیم ملی فوتبال بانوان در Fifa 16 حضور خواهند داشت. لایسنس رسمی تمام این ۱۲ تیم توسط الکترونیک آرتز خریداری شده است. همچنین بیش از ۱۰۰ اسکن از صورت معروف‌ترین بانوان فوتبالیست جهان توسط الکترونیک آرتز تهیه شده است.
نحوه امتیازدهی به بازیکنان خانم در این قسمت از بازی با آقایان فرق دارد. پس شما نمی‌توانید بازیکنان آقا و خانم را با هم مقایسه کنید.

تورنمنت‌های پیش از فصل بخش کریر مود

در بازی FIFA 16، شما می‌توانید در هنگام بازی کردن کریر مود در تورنومنت‌های پیش از آغاز فصل شرکت کنید. این تورنومنت‌ها در تمامی قاره‌های دنیا برگزار می‌شوند. بردن این مسابقات بودجه فصل نقل و انتقالات شما را افزایش خواهد داد. همچنین قدرت تیم شما تعیین کننده این است که شما به چه تورنومنت‌هایی دعوت می‌شوید.

گزارشگری مجزا برای بخش آلتیمیت تیم

این ویژگی جدید، گزارشگری کاملا جدایی را برای آلتیمیت تیم در بر خواهد داشت. جملاتی که گزارشگران بازی در این بخش می‌گویند، کاملا مختص آلتیمیت خواهد بود و از دیگر بخش‌های بازی جداست.
گزارشگران FIFA 16 همان گزارشگران قدیمی این سری،‌ مارتین تایلر و الن اسمیت هستند.

بخش تمرین در کریر مود

یکی از بیشترین درخواست‌های طرفداران سری فیفا، اضافه شدن بخش تمرین به کریر مود بازی بود. بالاخره این بخش در FIFA 16 پیاده‌سازی شده است. شما در این بخش می‌توانید بازیکنان و تیم خود را تمرین دهید تا توانایی‌های آنها را بالا ببرید. با بازی کردن مینی گیم‌های مختلفی توسط بازیکن مورد نظرتان شما می‌توانید توانایی‌های این بازیکن را بالا ببرید. تنها محدودیتی که در این بخش وجود دارد این است که شما نمی‌توانید پست بازیکن را عوض کنید. به طور مثال نمی‌توانید تصمیم بگیرید که تیاگو سیلوا را به خط حمله ببرید.

خوشحالی‌های پس از گل بیشتر و بهتر

 ویژگی فوق به شما این امکان را می‌دهد که خوشحالی پس از گل خود را با بازیکنان ذخیره نیز تقسیم کنید. همچنین شما می‌توانید با دویدن به سمت فیلمبردار کنار زمین، بازیکن را از درون لنز دوربین مشاهده کنید. بازیکن در این حالت بوسه‌‌ای بر لنز دوربین می‌زند!

FIFA 16‌، در تاریخ ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۵ (۳ مهر) برای تمام کنسول‌های خانگی، رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های موبایل منتشر می‌شود.

FIFA 16،FIFA 16،FIFA 16،FIFA 16

 

تاریخ انتشار خبر : ۱۵ مرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰